Haber

Adana’da arkadaşını silahla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında dava açıldı.

Adana’nın merkez Çukurova ilçesinde sokakta arkadaşını tabancayla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında, “kasten öldürme” suçundan ömür boyu hapis, “ruhsatsız silah taşıma” suçundan ise 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Silah”, olayda kullanılan silahı sakladığı iddia edilen sanığa ise 5 yıla kadar hapis cezası verildi.

Adnan Kaya’yı (38) 11 Kasım’da Mahfesığmaz Mahallesi’nde sokakta silahla öldürdüğü iddiasıyla 14 Kasım’da tutuklanan Burak V. ve içindekileri sakladığı iddia edilen Mehmet T. hakkında savcılık tarafından yürütülen soruşturma. Olayda evinde kullanılan silahın yapımı tamamlandı.

Adana 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, olay günü sanık Burak V’nin, cadde üzerinde park halindeki araçta otururken araca yaklaşan Adnan Kaya’yı tabancayla öldürdüğü belirtildi. Otomobille olay yerinden kaçan şahıs, daha sonra arkadaşı Mehmet T’nin evine giderek silahı emanete teslim etti. belirtildi.

İddianamede, sanığa “kasten öldürme” suçundan müebbet, “ruhsatsız silah taşıma” suçundan 3 yıla kadar hapis, sanık Mehmet T’ye ise “tahrip etme” suçundan 5 yıla kadar hapis cezası verildi. Suçta kullanılan ruhsatsız silahı olaydan sonra sakladığı gerekçesiyle suç delillerini gizlemek veya değiştirmek” suçundan dava açıldı. Hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen 1’i tutuklu 2 sanığın duruşmasına başlanacak.

11 Kasım’da Mahfesığmaz Mahallesi’nde sokakta tabancayla vurulan Adnan Kaya, olay yerinde hayatını kaybetti. Olayla ilgili gözaltına alınan Burak V. nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanırken, Mehmet T. ise serbest bırakıldı.

haberhuyuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu