Ekonomi

Bloomberg: Mehmet Şimşek tam yetkili bakan oldu

ABD’li Bloomberg finans haber sitesi, 3 Haziran Cuma günü yeni kabineyi açıklaması beklenen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni Hazine ve Maliye Bakanı olarak Mehmet Şimşek’i seçtiğini yazdı. Haberde, Şimşek’in Türkiye’nin tüm ekonomi politikalarından sorumlu olacağı belirtildi.

Fırat Kozok imzasıyla Bloomberg’de yayınlanan haberde, Mehmet Şimşek’in ülkenin yeni Hazine ve Maliye Bakanı olma yolunda olduğu belirtildi. Kozok, haberinde şu ifadeleri kullandı: “Konuyla ilgili doğrudan bilgiye sahip olan kişilere göre, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerden sonra inancı artırmak için yeni Hazine ve Maliye Bakanı olarak Mehmet Şimşek’i atayacak. piyasada klasik iktisat politikalarından yana olan bir isim geri getirilecek, o getirmiş olacak.”

‘BÜTÜN EKONOMİK POLİTİKALARIN BAŞINDA O OLACAK’

Yeni kabinede Türkiye’deki tüm ekonomi politikalarının başına Mehmet Şimşek’in geçeceğinin belirtildiği haberde, Kozok’la konuşan isimler “konunun hassasiyeti” nedeniyle isimlerinin verilmesini istemezken, Erdoğan’ın irtibat ofisi ve Şimşek’in sözcüsü iddiaya ilişkin yorum yapmaktan kaçındı. yapıldı. (DIŞ HABERLER)

bahceajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu