Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Üniversite Dostu Büyükşehir Belediyeleri Raporu’nda 5. Sırada

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kamu Teknoloji Platformu tarafından hazırlanan ‘Üniversite Dostu Büyükşehir Belediyeleri Raporu’nda 30 büyükşehir belediyesi arasında 5. sırada yer aldığı belirtildi.

Türkiye’de büyükşehir belediyelerinin üniversite öğrencilerine sunduğu hizmet, imkan ve etkinliklerin değerlendirildiği araştırmada ilk 5’te yer aldığı belirtilen Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal tesisleri, burs imkanları, ücretsiz internet, ücretsiz çamaşırhane, kültürel ve sanatsal faaliyetler, 1 liraya mal oluyor. 6 liraya ulaşım ve 3 çeşit yemek gibi projelerinin dikkat çektiği kaydedildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Kamu Teknoloji Platformu Lideri Dave Işıklıoğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin son yıllarda üniversite öğrencilerine sağladığı imkanlarda gözle görülür bir artış olduğunu belirtti.

Işıklıoğlu, araştırmalarda Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik yürüttüğü faaliyetlerin, barınma, yeme-içme ve sosyal tesislerin ön plana çıktığını belirterek, bunların üniversite öğrencileri için de olumlu bir motivasyon oluşturduğunu söyledi. Işıklıoğlu, Teksin uygulamasının Mersin’de öğrenim gören üniversite öğrencilerinin hayatını kolaylaştırdığını da sözlerine ekleyerek, bu yönüyle Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Akdeniz Bölgesi’ndeki diğer büyükşehir belediyelerinden olumlu ayrıştığını sözlerine ekledi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu