Haber

Adana Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Atletizm Milli Takımını İsrail’de yalnız bırakmadı

Adana Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, İsrail’de düzenlenen Avrupa 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası’nda A Milli Atletizm takımını yalnız bırakmayarak gruba katıldı. Akay, elde edilen başarılardan dolayı büyük sevinç ve gurur yaşadı.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, İsrail’de düzenlenen Avrupa 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası’na katılarak yarışları yakından takip etti. Atletizm Milli Takımı’nda yer alan sporcuların elde ettiği başarılardan gurur duyduklarını belirten Lider Akay, “Türkiye olarak şampiyonaya damgasını vuran ülkeler arasında yer alıyoruz. İlk madalyamızı 1. olarak ülkemiz kazandı. 1500 metre yarışında 4.16.86’lık derecesiyle Avrupa şampiyonu Adanalı sporcumuz Erdem Tilki, Türkiye rekorunu kırarak ve ilk kez 5.30’luk derecesini pole pozisyonunda geçerek Avrupa üçüncülüğünü elde ederek bizlere büyük keyif verdi. Sırıkla atlamada 4.80 ile başladığı yüksek atlamada sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Seyhan Belediyesi olarak atletizmin daha da yaygınlaşması için desteğini artırarak sürdüreceğini belirten Önder Akay, “Adana’dan çok sayıda şampiyonun yetişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.” – ADANA

haber-gelibolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu